SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 11154523
nr 1115 4523
Tekanna
silver, London, 1800-tal, längd: 20 cm, höjd: 11 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 19 juni 2017
kl 19:46:07
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver